Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, 01.05.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę o godz. 18.30-19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę,  Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny.  

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i dK                                                                                                                    
  • Wtorek – NMP Królowej Polski                                                                                                                                  
  • Środa – św. Floriana, męczennika                                                                                      
  • Piątek – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:                                           

  • Jugowa: Boczanowska Danuta, Boczanowska Agnieszka                                                                                    
  • Dobromierz: W sobote 7 maja o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych Parafian do  sprzątania kościoła św. Michała Archanioła po wykonaniu głównych prac remontowych. Prosimy aby przynieść ze sobą sprzęt do sprzątania.                                                      
  • Szymanów: Filipczak Władysława, Głodek Ewa

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00 w kościele św. Piotra i Pawła. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30.

6. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w Dobromierzu po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w Jugowej i Szymanowie o godz. 16.30.

7.  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 450 zł. Razem mamy 14 510 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W związku z trwającymi w kościele św. Michała Archanioła pracami całkowitej wymiany instalacji elektrycznej Msze św. będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 w kościele św. Piotra i Pawła. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8.00 i 12.30 będzie odprawiona również w kościele św. Piotra i Pawła.

9. Spotkanie formacyjne dla rodzicow dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w piątek 6 maja po Mszy sw. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

10. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 5 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

11. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 w Domu Bożego Miłosierdzia.

12. Planujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 16.09.-25.09.2022 r. (Loreto, Monte San’Angelo, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Padwa. Program pielgrzymki i wszystkie szczegoły są umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy u ks. Proboszcza do końca kwietnia.

13. W dniach 19 – 26 czerwca br. w naszej parafii pod hasłem „MATKO NAJŚWIĘTSZA DO SERCA TWEGO” odbędą się MISJE ŚWIĘTE, pod przewodnictwem Ojca Henryka Kałuży, ze Zgromadenia Misjonarzy Słowa Bożego (Ojców Werbistów) z Nysy.