Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

Dobromierz, dnia 26.04.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu  nieczynna.  

2.      Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką.

3.      W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dK, Patronki Europy
  • Niedziela – NMP Królowej Polski

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Umer Genowefa, Umer Kamila
  • Dobromierz: Komarnicka Leokadia, Wysoczańska Anna, Wysoczańska Barbara, Barecka Edyta, Szulc Halina

5.      Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o zmianie terminu I Komunii Świętej. Nowa wstępna data uroczystości Komunii Świętej to niedziela, 20 września br. o godz. 11.00.

6.      W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota, I Niedziela miesiąca. W piątek spowiedź o godz. 17.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę nabożeństwo ku czi Niepokalanego Serca Maryi.  W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.      W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragnęliby odwiedzin kapłana osobiście księdzu lub telefonicznie pod numerem telefonu 507 928 899.

8.      Nabożeństwo majowe w Jugowej w piątek o godz. 16.30 i Msza św.; w Dobromierzu w piątek po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę  po Mszy św. o godz. 8.00.

9.      Od przyszłej niedzieli Msze św. w niedzielę w Dobromierzu o godz. 8.00 i 12.30 będą odprawiane w kościele św. Apostołó Piotra i Pawła. W dni powszednie msze św. będą odprawiane w kościele św. Michała Archanioła.

10.  Bardzo dziękujemy  Parafianom, którzy mimo utrudnień, troszczą się o kościół. Bardzo to sobie cenimy i wyrażamy  ogromną wdzięczność. Dziękujemy  również za ofiary na potrzeby Parafii złożone na nasze konto parafialne.

11.  Panie  Pielęgniarski z naszej Stacji Caritas w Dobromierzu wraz z ks. Proboszczem bardzo serdecznie dziękują Panu Wótowi oraz Radnym  i Gminie Dobromierz za przkazanie śwodków finansowych na zakup sprzętu ochronnego potrzebnego w walce z koronawirusem.

12.  Ks. Proboszcz z całego serca dziękuje swoim Parafianom za modlitwę w jego intencji o łaskę zdrowia, wszelkie duchowe wsparcie w przebiegu choroby przed i po operacji . Wszystkich Parafian otacza swoją modlitwą i prosi o dalszą modlitwę w czasie trwającej rekonwalescencji. Szczególne podziękowanie dla ks. Andrzeja za podjęcie obowiązków pracy duszpasterskiej.