Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

  Dobromierz, dnia 13.12.2020 r.

  1.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna .

  2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

  3.       W liturgii Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK

  4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Sadło Danuta, Dobrzańska Iwona
  • Dobromierz: Najwer Anna, Krasicki Stanisław, Wójtowicz Mirosław, Gajek Krystyna, Gajek Bogumiła
  • Szymanów: Nowakowska Teodozja, Świec Kamil

  5.     W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone jak w poprzednich latach na ogrzewanie plebanii i Domu Bożego Miłosierdzia.

  6.     W zakrystii  można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece – 12 zł, a małe świece – 5 zł.

  7.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze   na cele remontowe kościoła 570 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  8.      Przeżywamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela i zbliżają się Święta  Bożego Narodzenia. Prosimy zatem  korzystać z Sakramentu Spowiedzi św.

  9.      Nie będzie osobnego dnia spowiedzi św. w parafii z udziałem księży naszego dekanatu. Zatem w  tym tygodniu będziemy służyć w konfesjonale według następującego porządku: W Jugowej w  piątek od godz. 15.30 do godz. 16.30 i Msza św. ; w Szymanowie w czwartek od godz. 15.30 do godz. 16.30 i Msza św.; w Dobromerzu w czwartek i piątek  w kościele św. Piotra i Pawła od godz. 16.30 do godz. 17.30 i Msza św. Msze św. w tym tygodniu w Dobromierzu o godz. 17.30,. Roraty codniennie o godz. 17.00. Tylko w piątek o godz. 17.30.

  10.  W sobotę będziemy dekorować kościół na Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym zapraszmy o godz. 10.00 do kościoła św. Piotra i Pawła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komuni św. i sakramentu Bierzmowania oraz wszystkich, którzy chcieliby pomóc.