Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

Dobromierz, 13.03.2022 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 do godz. 18.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Biuletyn Parafialny. Można też kupić kolorowy album Gościa Niedzielnego o Świętym Ojcu Pio w cenie 10 zł.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Sobota – św. Józefa, Oblubieńca NMP – uroczystość

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Reczyńska Stanisława, Reczyńska Beata
  • Dobromierz: Kuczkowska Bożena, Kuczkowski Tomasz, Żuk Marzena, Dec Mariola, Kruszelnicka Grażyna
  • Szymanów: Wawro Elżbieta, Wawro Mariola

5. Zapraszamy do zapisywania swoich rodzin na przyjęcie do swojego domu figury św. Michała Archanioła. W tym tygodniu figura odwiedzi następujące rodziny:

  • Poniedziałek (14 marzec) – Janina Solecka
  • Środa (16 marzec) – Małgorzata Pańków
  • Piątek (18marzec) – Maria Wólkiewicz
  • Niedziela (20 marzec) – Irena Gugała

6. W ubieglą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe jeszcze kwotę 400 zł. Razem mamy 13 410 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W piątek 18 marca spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania po Mszy św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

8. W każdy piątek Wielkiego Postu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

9. Zbiórka ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 10.00 w kosciele św. Michała Archanioła

10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 3 kwietnia i potrwają do środy 6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne będzie prowadził ks. Grzegorz Fabiński – wikariusz z Parafii Katedralnej w Świdnicy. Program rekolekcji podamy w późniejszym terminie.

11. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w Wielkim Poście w nabożeństwach Drogi Kryżowej i Gorzkich Żali

12. Informujemy, że w piątek 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami Dobromierza z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła do kościoła św. Michała Archanioła. Bliższe informacje podamy w późniejszym terminie.

13. Ogłaszamy tradycyjny konkurs z nagrodami, który się odbędzie w Niedzielę Palmową na największą i najładniejszą palmę wielkanocną. Przez 2 lata była przerwa związana z pandemią koronawirusa. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie uczniów Szkoły Podstawowej, Sołectwa naszej Parafii z Dobromierza, Jugowej, Szymanowa, Bronowa i Jaskulina, OSP zDobromierza i Jugowej, połączone Róże Żywego Różańca oraz rodziny i osoby indywidualne.

14. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  • Mateusz Chryplewicz, zam. Jugowa z Moniką Jagieła, zam. Wrocław (zapowiedź I).

15. W przyszłą niedzielę w Dobromierzu po Mszach św. będziemy zbierać dowolne ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.