Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

                                                                                               Dobromierz 03.12.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 17.30 – 18.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy                                                             
  • Środa – św. Mikołaja, biskupa                                                                                          
  • Czwartek – św. Ambrożego, biskupa i dK                                                                            
  • Piątek – Niepokalane Poczęcie NMP                                                                                                    

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Bednarek, Głuszek Monika

5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 680 zł. Razem mamy 15 150 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Dzisiaj  można kupić świece CARITAS na stół wigilijny w cenie 10 zł.

8. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty 2023. “BUDUJEMY STAJENKĘ DLA JEZUSA” W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus . Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia.     Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będz ie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. F ranciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła

9.Ogłaszamy Konkurs na najpiękniejszy ręcznie wykonany lampion adwentowy. Zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkie dzieci i młodzież. Przewidziane są nagrody.

10. Dzisiaj można kupić świąteczne wydanie nasze parafialnej gazety GŁOS MICHAŁA. W numerze szereg ciekawych artykułów oraz sprawozdanie z życia i działalności naszej Parafii w 2023 roku. Cena egzemplarza – 5 zł. Są to tylko  koszty pokrycia druku.

11.Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 18 do Domu Bożego Miłosierdzia.

12.W piątek 8 grudnia na Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła  poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Obecność obowiązkowa

13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

14. Intencja papieska: Za osoby z niepełnosprawnościami. Módlmy się aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

15. Już dzisiaj pragniemy poinformować naszych Parafian, że w niedzielę 17 grudnia będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i ich rodziców. Ofiary ze sprzedaży chcemy przeznaczyć na planowaną w lecie kolonię dla dzieci.