Z życia parafii

O Królowo Różańcowa, Ty z Fatimy wzywasz nas…

W środę, 13 maja obyło się w naszej parafii pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej Fatimskiej, na pamiątkę objawień w Fatimie, odbywają się każdego 13 dnia miesiąca od maja aż do października.

O godz. 17.30, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, odbyło się nabożeństwo majowe, po którym o godz. 18 rozpoczęła się Msza św.. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Andrzej, natomiast homilię wygłosił ks. wikariusz.

W wygłoszonej homilii przez ks. Andrzeja mogliśmy usłyszeć, że świat potrzebuje nawrócenia i warunkiem przez który może dokonać się to nawrócenie jest Maryja. Wszystko w dzisiejszym świecie kręci się wokół epidemi koronawirusa, sanktuarium Maryjne, które zawsze było licznie nawiedzane przez pielgrzymów w obecnym czasie jest puste. A patrząc na historię to Maryja była tą, która zatrzymywała epidemie. Ona jest tą, która troszczy się o każdego człowieka, która dla każdego jest Matką. Kaznodzieja podkreślał, że na nowo musimy przyjąć orędzie Matki Bożej – orędzie o pokucie i o nawróceniu. Mamy stać się uczniami Chrystusa.

Po Mszy św. w środku kościoła odbyła się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej i został wspólnie odmówiony różaniec.

W miesiącu maju za udekorowanie figury Matki Bożej byli odpowiedzialni mieszkańcy Dobromierza – za co składamy im słowa serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie 13. czerwca br.