AktualnościZ życia parafii

Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolomy…

Niedziela Palmowa to ostatnia niedziela przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Ta niedziela jest również nazywania Niedzielą Męki Pańskiej, gdyż tego dnia w Kościele czyta się Ewangelię o męce i ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa.

Liturgia tego dnia rozpoczyna się procesją z palmami na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, witanego jako Króla. Uczniowie i tłum mieszkańców entuzjastycznie witali Króla, wielbiąc Boga. W naszej parafii tradycyjnie już przeszedł pochód z palmami z kościoła św. Michała Archanioła do kościoła św. App. Piotra i Pawła, gdzie odbyła się uroczusta Eucharystia, podczas której zostały poświęcone palmy. Również tego dnia podczas Mszy św. ks. Romuald poświęcił książeczki dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

Również, jak co rok, z przyniesionych do kościoła palm zostały wybrane 3 najpiękniejsze palmy.

W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę jury (dzieci przygotowujące się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej) wybrało:

1 miejsce – DPS Jaskulin

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobromierzu

3 miejsce – Szymanów

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w procesji z palmami. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali palmy.

Zdjęcia w galerii.