Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  DSC03064

  Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolomy…

  Niedziela Palmowa to ostatnia niedziela przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Ta niedziela jest również nazywania Niedzielą Męki Pańskiej, gdyż tego dnia w Kościele czyta się Ewangelię o męce i ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa.

  Liturgia tego dnia rozpoczyna się procesją z palmami na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, witanego jako Króla. Uczniowie i tłum mieszkańców entuzjastycznie witali Króla, wielbiąc Boga. W naszej parafii tradycyjnie już przeszedł pochód z palmami z kościoła św. Michała Archanioła do kościoła św. App. Piotra i Pawła, gdzie odbyła się uroczusta Eucharystia, podczas której zostały poświęcone palmy. Również tego dnia podczas Mszy św. ks. Romuald poświęcił książeczki dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

  Również, jak co rok, z przyniesionych do kościoła palm zostały wybrane 3 najpiękniejsze palmy.

  W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę jury (dzieci przygotowujące się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej) wybrało:

  1 miejsce – DPS Jaskulin

  2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobromierzu

  3 miejsce – Szymanów

  Dziękujemy wszystkim za liczny udział w procesji z palmami. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali palmy.

  Zdjęcia w galerii.