Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Fot. X.PP

  Msza w intencji OSP Gminy Dobromierz

  25 kwietnia br., w niedzielę Dobrego Pasterza, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu o godz. 12:30 odbyła się Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp senior Ignacy Dec.

  Na Mszy św. z powodów obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa pojawili się przedstawiciele OSP Gminy Dobromierz. W homilii wygłoszonej do zebranych biskup Ignacy Dec nawiązywał do następców Dobrego Pasterza. Podkreślał, że strażaków możemy również nazwać pasterzami ludzi w potrzebie, ludzi dotkniętych, zranionych przez żywioł: ogień, wodę czy powietrze. Stwierdził, że to właśnie strażacy pomagają nam w walce z żywiołami, niosą także pomoc w wypadkach drogowych. Zakańczając swoją homilię bp senior podziękował strażakom za ich służbę oraz podkreślił, że modlimy się o to aby w bezpieczeństwie i w dobrym zdrowiu mogli tę służbę nadal pełnić.

  Zdjęcia – Gość Świdnicki, fot. ks. Przemysław Pojasek

  Modlitwa do św. Floriana

  Męczenniku święty, święty Florianie,
  od wieków czczony na polskiej ziemi,
  bądź i dziś naszym Patronem, Orędownikiem
  i Obrońcą przed Bogiem.
   
  Uproś nam u Boga żywą wiarę,
  byśmy oparli się laicyzacji życia
  i wszędzie słowem i czynami miłości
  umieli mężnie ją wyznać.
   
  Tak, jak dawniej chroń nas od wojny,
  ognia, powodzi i wszelkich klęsk żywiołowych.
  Czuwaj nad ludźmi ciężkiej i niebezpiecznej pracy:
  strażakami, hutnikami i kominiarzami.
   
  Strażaków ucz poświęcenia i ofiarnej służby
  w czasie klęsk żywiołowych,
  w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.
   
  Ucz nas poszanowania środowiska naturalnego.
   
  Wypraszaj nam u Boga łaski i cnotę męstwa,
  abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli
  na wieczną nagrodę w niebie.
   
  AMEN