AktualnościZ życia parafii

Msza w intencji OSP Gminy Dobromierz

25 kwietnia br., w niedzielę Dobrego Pasterza, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu o godz. 12:30 odbyła się Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Dobromierz. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp senior Ignacy Dec.

Na Mszy św. z powodów obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa pojawili się przedstawiciele OSP Gminy Dobromierz. W homilii wygłoszonej do zebranych biskup Ignacy Dec nawiązywał do następców Dobrego Pasterza. Podkreślał, że strażaków możemy również nazwać pasterzami ludzi w potrzebie, ludzi dotkniętych, zranionych przez żywioł: ogień, wodę czy powietrze. Stwierdził, że to właśnie strażacy pomagają nam w walce z żywiołami, niosą także pomoc w wypadkach drogowych. Zakańczając swoją homilię bp senior podziękował strażakom za ich służbę oraz podkreślił, że modlimy się o to aby w bezpieczeństwie i w dobrym zdrowiu mogli tę służbę nadal pełnić.

Zdjęcia – Gość Świdnicki, fot. ks. Przemysław Pojasek

Modlitwa do św. Floriana

Męczenniku święty, święty Florianie,
od wieków czczony na polskiej ziemi,
bądź i dziś naszym Patronem, Orędownikiem
i Obrońcą przed Bogiem.
 
Uproś nam u Boga żywą wiarę,
byśmy oparli się laicyzacji życia
i wszędzie słowem i czynami miłości
umieli mężnie ją wyznać.
 
Tak, jak dawniej chroń nas od wojny,
ognia, powodzi i wszelkich klęsk żywiołowych.
Czuwaj nad ludźmi ciężkiej i niebezpiecznej pracy:
strażakami, hutnikami i kominiarzami.
 
Strażaków ucz poświęcenia i ofiarnej służby
w czasie klęsk żywiołowych,
w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.
 
Ucz nas poszanowania środowiska naturalnego.
 
Wypraszaj nam u Boga łaski i cnotę męstwa,
abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli
na wieczną nagrodę w niebie.
 
AMEN