Z życia parafii

Jubileusz 35-lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza

Dokładnie 1 czerwca 2020 roku minęło 35 lat od kiedy ks. kanonik Andrzej Walerowski przyjął święcenia kapłańskie z rąk J.E. ks. kardynała Henryka Gulbinowicza, a swój jubileusz uroczyście obchodził 7 czerwca 2020 r.. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił J.E. ks. biskup Ignacy Dec. Wraz z celebransem Mszę św. koncelebrowali księża: ks. prałat Jerzy Czernal, ks. Marek Korgul, ks. Marcin Werczyński, ks. proboszcz Andrzej Walerowski oraz ks. wikariusz Andrzej Raczycki.

Ks. Biskup rozpoczął swoją homilię od podkreślenia czym jest Trójca Święta. Przypominał zgromadzonym w kościele, że Bóg nie jest samotny, gdyż jest jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty. Trójca Święta jako doskonała wspólnota osób Boskich jest więc dla nas wszystkim wzorem tworzenia jedności, wspólnoty z drugim człowiekiem, z innymi osobami. Główny celebrans zaznaczył także istotną rzecz, że my jako ludzie nie jesteśmy w stanie zrozumieć tajemnicy Trójcy Świętej, ale też nie jesteśmy w stanie być sobą, jako ludzie, jeśli nie poruszamy się wewnątrz tej Tajemnicy, jeśli Bóg, który Jest Jeden w trzech Osobach, nie jest dla nas środowiskiem życia, nie jest dla nas najważniejszym punktem odniesienia.

W ostatniej częsci kazania ks. Biskup przedstawił pokrótce życiorys księdza Proboszcza. Nadminił także fakt, że jest on diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia, a także kapelanem OSP Gminy Dobromierz. Ks. Andrzej jest także członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, wicedziekanem dekanatu Świebodzice oraz kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Na zakończenie Mszy św. w kolejce do życzeń ustawili się przedstawiciele samorządu Gminy Dobromierz, grup parafialnych, parafianie, OSP Gminy Dobromierz i służby zdrowia diecezji świdnickiej. Wszyscy wymienieni składali ks. Andrzejowi życzenia zdrowia, wytrwałości w posłudze, łaski Bożej oraz podziękowania za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej, za okazywane dobro, służbę na rzecz kościoła i parafii.

Ks. Proboszcz wzruszony okolicznościami, podziękował wszystkim za życzenia z okazji jego 35-lecia posługi kapłańskiej.

Oprawę muzyczną Liturgii uświetniła Kapela Góralska Janicki z Czarnego Boru.