Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    IV Festyn Rodzinny

    6 czerwca odbył się już po raz IV Festyn Rodzinny w naszej parafii. Główną atrakcją wieczoru, tradycyjnie była zabawa fantowa, w której można było wygrać mnóstwo ciekawych nagród. W programie pikniku parafialnego znalazło się także wystąpienie teatru z Mikołowa, który przedstawił komedię pt. „Zemsta – prawdziwa historia”. Był to spektakl teatralny, który komedię Fredry przedstawił groteskowo w sposób nawiązujący do czasów dzisiejszych, na przykładzie Kargula i Pawlaka. Przedstawienie to trwało 90 min., aczkolwiek w tym czasie nie można było choć przez chwilę się nudzić. Występ Polskiego Teatru Historii wzbudził pośród odbiorców wiele uśmiechu. Po występie teatralnym przyszedł czas na występ zespołu tanecznego „Metamorfoza” – panie z Wolbromka przygotowały szeroki program tańców i przebrań, które również podobały się osobą zgromadzonym na festynie. Następnie przyszedł czas na wystąpienie zespołu muzycznego z Lubina. Panowie zaprezentowali również ciekawy repertuar. Po zabawie fantowej nastąpiła ostatnia część festynu – zabawa taneczna.

    Dochód z IV Parafialnego Festynu Rodzinnego, który jest przeznaczony na cele remontowe wyniósł 6 540 zł.