Z życia parafii

Inauguracja Międzynarodowych Spotkań Muzykujących Rodzin

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Spotkań Muzykujących Rodzin rozpoczęła się 25 lipca w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Dobromierzu, gdzie o godzinie 17:00 Mszę św. odprawił Ks. Biskup Adam Bałabuch. Po Niej wszystkie zespoły wraz ze słuchaczami udali się na dobromierski rynek, gdzie przez około trzy godziny trwało koncertowanie.

W tegorocznej edycji Spotkań biorą udział Rodziny:

1. Rodzinna Kapela Kurasiów z Lubziny, woj. podkarpackie

2. Kapela Bugajskich z Kęt, woj. małopolskie

3. Siostry Sadowskie z Makówki, woj. podlaskie

4. Muzykująca Rodzina Opydów z Warzęgowa, woj. dolnośląskie

5. Rodzinna Kapela „Familia” z Rudołowic, woj. podkarpackie

6. Rodzina Filipskich z Częstochowy

7. Tarchałowie z Długopola, woj. dolnośląskie

8. Rodzinny zespół Patalongów z Gostyni, woj. śląskie

9. Rodzinna Orkiestra Akordeonowa  Rodzina Heider z RFN

10. Zespół Rodzinny „A`propos” Rodzina Prażmo z Jelcza Laskowic, woj. dolnośląskie

11. Kapela Koźlarska Rodzeństwa Taczaków z Szymanowa, woj. wielkopolskie

12. Rodzina Ulatowskich z Wiszni, woj. dolnośląskie

13. Rodzina Danileckich z Olszyny, woj. dolnośląskie

Spotkania były objęte Honorowym Patronatem : Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, prezydentów, burmistrzów i wójtów miast, w których odbywały się koncerty. Patronat medialny sprawuje Telewizja Wrocław.