Z życia parafii

„Gwiazdo świeć, kolędo leć”

W piątek, 4 stycznia 2019 roku w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 17:00, odbył się VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu niezwykłych artystów – koncert „GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ”!​

W naszym kościele ponad 1,5 godziny pięknie koncertowali: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Olga Bończyk i Łukasz Zagrobelny.

Pośród kilku znanych kolęd usłyszeliśy także przepięknie wykonane pastorałki do tekstów najwybitniejszych polskich autorów. Podczas koncertu został stworzony niezwykły nastrój, który długo pozostał w pamięci widzów. Artyści zasiedli do koncertowania przy wspólnym stole.

Jedną z kolęd pt. „Przybieżeli do Betlejem” artyści wykonali wraz z uczestnikami koncertu.

Tradycyjnie gościem honorowym podczas konceru kolęd był Ordynariusz Świdnicki – bp. Ignacy Dec.