Z życia parafii

Fatimska Matko, błagamy Cię, na dzieci swoje zwróć oczy swe

13 października po raz ostatni w tym roku, na wspólnej Eucharystii i modlitwie różańcowej, zgromadziła nas Matka Boża z Fatimy.  Mszy św. przewodniczył i homilię do wiernych wygłosił ks. Marcin Werczyński – prefekt Metropolitarnego Wyższego Seminarium we Wrocławiu.

W swoim pierwszej części swojego kazania ks. Marcin mówił o tym, że w dzisiejszym świecie ludzie stają się bardzo obojętni na to, co ich otacza oraz na ludzi z najbliższego otoczenia. W kolejnej części przypominał o wartości modlitwy.

To ostanie nabożeństwo fatimskie zgromadziło wielu wiernych, którzy z ufnością zawierzają codzienne sprawy Bogu na modlitwie różańcowej przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy rodzicom dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej.