Z życia parafii

Dzień Papieski

W niedzielę, 13 października, obchodziliśmy XIII Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego było „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Dlaczego akurat takie hasło zostało wybrane w tym roku? Odpowiadając na to pytanie można zauważyć, że błogosławiony Jan Paweł II był mistrzem dialogu, nie tylko w sensie teoretycznym. Jego pouczające słowa w zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego „innego”, z którym się spotykał budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona, ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył.

Dzień Papieski obchodzony jest od Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa – 2000 roku. W tym roku miał on niezwykły charakter, przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II, która odbędzie się  27 kwietnia 2014 r. – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Po procesji fatimskiej, w kościele św. Michała Archanioła, obył się koncert ku czci błogosławionego Papieża Polaka. Organizatorem uroczystości był ks. proboszcz Andrzej Walerowski wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dobromierza i Szkołą Podstawową w Dobromierzu. Podczas koncertu można było nie tylko usłyszeć pieśni (m.in. ulubione utwory Jana Pawła II), ale także wysłuchać wierszy i obejrzeć przygotowany specjalnie na tę uroczystość reportaż z wizyt Papieża w Polsce.

Poniżej przedstawiamy materiał filmowy z tego wydarzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=4GnGIHYbZuc