Z życia parafii

„Cuda, cuda ogłaszają”

6 stycznia 2020 roku, w Święto Objawienia Pańskiego, około 1,3 mln osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli w prawie 900 miejscowościach w Polsce  i na świecie. W naszej parafii już po raz ósmy zostały zorganizowane te największe uliczne jasełka. Hasłem tegorocznego orszaku były słowa „Cuda, cuda ogłaszają”, które są fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Tradycyjnie pochód wyruszył z dwóch miejsc, po to aby w dobromierskim rynku złączyć się w jeden duży orszak. Kilkaset osób w koronach na głowach i ze śpiewnikami oraz flagami w rękach zagrzewali uroczystą atmosferę podczas śpiewania kolęd.

Punkt kulminacyjny wydarzenia odbył się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie Trzej Królowie, czyli Kacper, Melchior i Baltazar ukłonili się przed Świętą Rodziną oraz złożyli dary.