Z życia parafii

Cud Eucharystii

17 maja o godz. 18:00 w naszej parafii zostało przedstawione Misterium pt. „Cud Eucharystii”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Ewangelizacyjną Grupę Teatralną działającą przy parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach. Opiekun Ewangelizacyjnej Grupy Teatralnej parafii św. Brata Alberta – ks. Krzysztof Papierz przed występem opowiedział krótką historię dotyczącą powstania tego Misterium oraz przytoczył bliżej widzom o czym będzie dokładnie to przedstawienie. Jak ks. Krzysztof na samym początku wspomniał rok czasu zajęło aktorom przygotowanie się do zaprezentowania tego Misterium po raz pierwszy, a od tamtego występu zapraszani są do różnych parafii aby przedstawić „Cud Eucharystii” – tak to się również stało w naszym przypadku, ks. proboszcz oglądając Misterium podczas wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Ignacego Deca w parafii na osiedlu Piastowskim w Świebodzicach postanowił zaprosić Ewangelizacyjną Grupę Teatralną do naszej parafii.

Jak sam tytuł wskazuje Misterium pt. „Cud Eucharystii” opowiada o tym, co dzieje się podczas każdej Mszy św. Przedstawiona zostaje postać pewnej kobiety, która jest zagubiona w swoim życiu, ta też kobieta spóźnia się na Mszę do kościoła i wtedy… wtedy słyszy głos, który do niej przemawia. Okazuje się, że rozmawia z Maryją. Matka Boża postanawia zaprezentować jej, co wyjątkowego traci podczas każdej Eucharystii – ukazuje jej największe tajemnice, która kryją się podczas Mszy św. Kobieta ta dostrzega różnego rodzaju postacie wokół siebie: Anioły, dusze czyśćcowe, a nawet samego Jezusa Chrystusa.

Całe przedstawienie trwało ponad godzinę czasu, każdy szczegół, każda drobnostka, która dzieje się podczas Mszy św. była w nim doskonale ukazana. Całości towarzyszyła specjalnie dobrana muzyka, która pomagała głębiej zastanowić się nad tym, jak my przeżywamy Mszę św. i jakim wielkim Ona jest dla nas cudem, choć tego nie pojmujemy.