Wizyta Kardynała Bartone

Bo najpiękniejsze są Polskie kwiaty

Wśród radosnych momentów dobromierskiego spotkania będzie miała niecodzienna dekoracja Księdza Kardynała. Otrzyma on bowiem wieniec upleciony ze świeżych kwiatów, rosnących na polach i łąkach naszej parafii. Kwiaty te, najczęściej nie dostrzegane przez dorosłych, wzbudzają nieukrywany zachwyt u dzieci. Potrzeba mieć bardzo uważne oczy, dobre serce i delikatne palce, aby móc zrobić z nich śliczny bukiet. Z tych to kwiatów, nazrywanych w ogródkach i na polach przez najmłodszych parafian, uczyniony będzie ów sympatyczny dar dla Jego Eminencji.

Żywe kolory i różnorodne odcienie będą mówiły o wyjątkowym bogactwie serc naszych dzieci. Ich wielkość stanie się symbolem wszystkich bez wyjątku. Każdy poszczególny kwiatek, to tak jakby jedno dziecko, które swoimi małymi rączkami obejmuje kogoś, kto jest bardzo kochany. W ten symboliczny sposób nasi milusińscy będą towarzyszyć Księdzu Kardynałowi podczas uroczystego przejazdu malowniczymi uliczkami Dobromierza. Wówczas ten wielobarwny wieniec zdobiący Czcigodnego Gościa z Watykanu będzie harmonizował z ukwieconymi domami i dywanami kwiatów w przydomowych ogródkach. Niech to współbrzmienie mowy kwiatów stanie się naturalnym potwierdzeniem dobra i piękna, które od dawna wyrastają na tej ziemi. Niech też symbolizują wzajemną jedność mieszkańców oraz ich zatroskanie i miłość do dzieci, dla których kwiaty zawsze wskazują niebo.

ks. Jan Gargasewicz