Z życia parafii

Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas, Matko…

Sierpień to miesiąc żniw. Gromadząc się razem 13 dnia tego miesiąca na kolejnym w tym roku Nabożeństwie Fatimskim przede wszystkim dziękowaliśmy Bogu za pogodę; za to, że rolnicy mogli zebrać plony. Również prosiliśmy o pogodę, dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli wykosić wszystkiego.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Walerowski, a wraz z nim celebrowali ją: ks. prałat Wenancjusz Róg, ks. Jerzy Szozda, ks. Dariusz Szyra i ks. Gabriel Mularz.

W swojej homilii ks. Kanonik mówił, jak ważne w życiu jest odmawianie różańca, który jest piękną modlitwą. Ks. Andrzej nawiązywał do tego, że odmawianie różańca jest poświęceniem czasu Bogu i zbliżeniem się do niego, siłą oraz światłem, w którym można znaleźć odpowiedzi na tysiące pytań. Podkreślał kilkakrotnie, iż Bóg przez Maryję posyła wiadomość, żeby ludzie odmawiali różaniec bo dzięki temu mogą wyprosić wiele łask, ale również jest to duży krok w naszej drodze do świętości.

Procesję z kościoła św. Piotra i Pawła do kościoła św. Michała Archanioła poprowadził ks. Gabriel. Do każdej z pięciu cząstek różańca polecana była intencja. Wspólnie śpiewając i odmawiając różaniec po raz kolejny oddaliśmy cześć Maryi.

Figurkę Matki Boskiej przygotowali mieszkańcy Pietrzykowa – z całego serca składamy im Serdeczne Bóg Zapłać.

 

Zapraszamy na kolejne nabożeństwo, które odbędzie się 13 września o godz. 18:00.

O przystrojenie figurki Matki Boskiej, na następny miesiąc, prosimy mieszkańców Serwinowa.