Z życia parafii

Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. Przez modlitwę różańcową rozważamy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, Wcielonego Jednorodzonego Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem i ofiarował swoje życie za nas na krzyżu. W czwartek, 13. września, odbyło się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Walerowski. Wraz z nim celebrowali ją ks. prałat senior Wenancjusz Róg oraz ks. wikariusz Romuald Witwicki, który wygłosił homilię do wiernych zgromadzonych w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim. I jednocześnie już dziś zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się 13. października.

O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej proszeni są mieszkańcy Dobromierza.