Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    DSC08208

    Sław języku tajemnicę Ciała i Najdroższej Krwi

    11 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego wypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Ten dzień przypomina wszystkim wiernym o cudzkie niezwykłej przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa. Jest to też dzień, kiedy odbywają się we wszystkich parafiach procesje Eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, przy których odmawiana jest modlitwa oraz czytana jest Ewangelia tematycznie związane z Eucharystią.