Z życia parafii

„Wspomagaj nas w walce…”

W ciągu roku liturgicznego każda parafia przynajmniej raz przeżywa uroczystość odpustową. W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii, czyli są to jakby imieniny parafii. W naszej wspólnocie parafialnej w br. uroczystość ku czci św. Michała Archanioła – patrona parafii, odbyła się 28 września. Uroczystą sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił Ks. Marcin Werczyński.

Tegoroczny obchody uroczystości odpustowej w naszej parafii przeżywamy inaczej niż zwykle. W maju br. odbyła się w naszej parafii peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano, dodatkowo w tym samym czasie została sprowadzona specjalna figura z św. Michała Archanioła, która na stałe została w naszej parafii. Od tamtego czasu w każdy pierwszy wtorek miesiąca odbywają się nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie, natomiast w każdy wtorek przed Mszą św. jest prowadzone rozważanie oraz odmawiana litania do św. Michała Archanioła.

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”