Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

  We wtorek, 13. września, przeżywaliśmy w naszej parafii kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczystej Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił, na zaproszenie ks. kanonika Andrzeja Walerowskiego, ks. dr Krzysztof Ora – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

  W swojej homilii ks. Krzysztof nawiązywał do fragmentów z Ewangelii, w których Jezus Chrystus chodził do różnych miejscowości, by tam głosić prawdę o Bożej Miłości. Zwracał uwagę nie tylko na słowa Jezusa, ale także na Jego postawę.

  Podkreślał również, że Chrystus jest dla nas najlepszym nauczycielem i wzorem do naśladowania. Natomiast Maryja jest naszą Matką – opiekunką, która nakłania nas do modlitwy różańcowej, bo dzięki tej pięknej modlitwie możemy być bliżej Boga i wypraszać u Niego wiele łask.

  Nabożeństwo zakończyło się procesją różańcową.

  Figurkę Matki Bożej Fatimskiej przystroili mieszkańcy Serwinowa, za co składamy im słowa „Serdeczne Bóg Zapłać”.

  Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnym, a zarazem ostatnim w tym roku, Nabożeństwie Fatimskim, które odbędzie się 13. października o godz. 18:00. Pamiętajmy o tym, by przynieść ze sobą świece.