Z życia parafii

Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

We wtorek, 13. września, przeżywaliśmy w naszej parafii kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczystej Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił, na zaproszenie ks. kanonika Andrzeja Walerowskiego, ks. dr Krzysztof Ora – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

W swojej homilii ks. Krzysztof nawiązywał do fragmentów z Ewangelii, w których Jezus Chrystus chodził do różnych miejscowości, by tam głosić prawdę o Bożej Miłości. Zwracał uwagę nie tylko na słowa Jezusa, ale także na Jego postawę.

Podkreślał również, że Chrystus jest dla nas najlepszym nauczycielem i wzorem do naśladowania. Natomiast Maryja jest naszą Matką – opiekunką, która nakłania nas do modlitwy różańcowej, bo dzięki tej pięknej modlitwie możemy być bliżej Boga i wypraszać u Niego wiele łask.

Nabożeństwo zakończyło się procesją różańcową.

Figurkę Matki Bożej Fatimskiej przystroili mieszkańcy Serwinowa, za co składamy im słowa „Serdeczne Bóg Zapłać”.

Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnym, a zarazem ostatnim w tym roku, Nabożeństwie Fatimskim, które odbędzie się 13. października o godz. 18:00. Pamiętajmy o tym, by przynieść ze sobą świece.