Z życia parafii

VI Orszak Trzech Króli

Już po raz VI nasza parafia zorganizowała Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyruszył z dwóch miejsc – z kościoła św. Michała Archanioła oraz z wysokości ośrodka zdrowia – po to, aby wszyscy połączyli się  w jeden wielki korowód na rynku w Dobromierzu.

Po radosnym przemarszu ulicami Dobromierza w kościele pw. św. App. Piotra i Pawła odbyło się przedstawienie. W tym roku przedstawienie dotyczyło tego, jak w dzisiejszych czasach zakłamujemy w sobie prawdę Narodzenia Pańskiego. Aktorzy przedstawili nam codzienność naszego życia podczas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W rodzinnym gronie ludzie zastanawiali się, dlaczego ponad 2 tys. lat temu nie przyjęto Świętej Rodziny do żadnej gospody. Twierdzili, że w dzisiejszych czasach taka sytuacja nie miała by miejsca, po czym jak się okazało sami w dzień wigilijny odmawiali pomocy ludziom pukającym do ich drzwi… Nie przyjęli nikogo pod swój dach, chociaż tradycyjnie nakryli dodatkowy talerz dla „złąkanego wędrowca”. To przedstawienie powinno dać nam do myślenia, co my byśmy zrobili i jakbyśmy postąpili, gdyby w wigilijny wieczór ktoś zapukał do naszych drzwi. Czy to tylko tradycja i puste słowa? Czy potrafilibyśmy otworzyć swój dom prawdziwie dla drugiego człowieka?