Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Spektakl „Popiełuszko – apostoł odwagi”

    Kolejny raz do naszej wspólnoty parafialnej przyjechali aktorzy z Polskiego Teatru Historii. Tym razem spektakl muzyczny dotyczył ks. Jerzego Popiełuszki. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Teatru jest to sztuka, która opowiada o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile Wiary błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Całe widowisko oparte zostało na ukazaniu najważniejszych fragmentów z życia bł. Księdza Jerzego, w których niejednokrotnie musiał pokonać swoje słabości i dzięki zawierzeniu się Bogu miał siłę do dalszej walki i głoszenia prawa do życia w wolności i sprawiedliwości oraz protestowania przeciwko atakom bezprawia i przemocy.

    W przedstawieniu zadebiutowali także ministranci z naszej parafii. Jakże wielkie to wyróżnienie wziąć udział w spektaklu, w którym występują prawdziwi aktorzy. Chłopcy spisali się na scenie na medal za co dostali podziękowania od aktorów z Mikołowa oraz od księdza proboszcza, który dostrzegł w niektórych z nich talent artystyczny i życzył im kariery w tym zawodzie.