Procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała

2 czerwca zakończyła  się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Parafianie wraz z kapłanem prosili Boga, aby otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Po zakończonym nabożeństwie w nagrodę za obecność i posługę w czasie wszystkich procesji dzieci otrzymały sporą porcję cukierków.