Z życia parafii

Proboszcz roku 2005

Wielkim wydarzeniem w życiu naszej parafii był dzień 21 grudnia 2005r. W tym dniu Katolicka Agencja Informacyjna i Redakcja Programów Katolickich TVP SA dokonała podsumowania konkursu „Proboszcz Roku 2005”. Pośród ponad 10 tysięcy parafii w Polsce do konkursu zgłoszonych zostało ponad 860 kandydatów. W marcu tegoż roku kapituła konkursu, pod przewodnictwem abp. Damiana Zimonia wyróżniła dwanaście najlepszych parafii w kraju z ich proboszczami, którzy w sposób szczególnie owocny łączą praktykę i mistykę, modlitwę i misję społeczną.

Wśród wyróżnionych znalazł się ksiądz proboszcz Jan Gargasewicz, który reprezentował niewielką naszą 2-tysięczną parafię. Stawaliśmy czoła jak równi i równym takim wielkomiejskim parafiom, jak: Słupsk, Puck, Wrocław, Warszawa, Gorzów, Poznań, Lomża czy Radzionków, a przecież w porównaniu z nimi jesteśmy wiejskim kopciuszkiem. Na pewno była to promocja miejscowości Dobromierz, która nie pochłonęła ani jednej publicznej złotówki.

Miłą oprawą uroczystej gali w siedzibie Agencji Katolickiej były występy ludowych kapel, zespołów folklorystycznych oraz prezentacja lokalnych potraw i napojów przygotowanych przez wyróżnione parafie.

„Proboszcz jest dyrektorem diecezjalnej Caritas. Na terenie parafii rozwinął pomoc charytatywną, opiekę medyczną pielęgniarek domowych. Pomaga niepełnosprawnym, współpracuje z samorządem lokalnym. Zorganizował akcję pomocy dla dotkniętego suszą Podlasia”.