Z życia parafii

Płyta pt. „Wigilia w Dobromierzu”

Staraniem Towarzystwa Przyjaciół Dobromierza i parafii została wydana płyta z kolędami w wykonaniu dzieci, młodzieży, dorosłych naszej parafii, zespołu „Dobromierzanie” i znanych artystów estrady, takich jak: Urszula Fryzka, Jerzy Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Vintage, ex Odział Zamknięty), Marek Waszczyński (Marek Waszczyński Band, Birma).

Płyta zawiera tradycyjne kolędy, których część zabrzmi w zupełnie nowej aranżacji oraz świąteczną kompozycję, stworzoną specjalnie na tę płytę przez Piotra Maciejczuka, Jerzego Styczyńskiego i Marka Waszczyńskiego. Całość została nagrana i zrealizowana w studio „GUITAR MAX” we Wrocławiu.

Na płycie znalazło się 12 utworów, w tym przede wszystkim znane kolędy – Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem czy Wszyscy do stajenki. Specjalnie na tę płytę piosenkę świąteczną – Żyj tak jak on – napisał Piotr Maciejczuk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dobromierza. Na krążku znalazło się także przesłanie proboszcza dobromierskiej parafii i wiersz poety, Ryszarda Rogowskiego „Czekam w nadziei”.

Cena płyty  – 20 zł. Bardzo zachęcamy wszystkich do jej nabywania. Dochód przeznaczony będzie na renowacje okien w kościele św. Piotra i Pawła.