Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

W pierwszą sobotę października, 6 października, odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie. Członkinie Żywego Różańca z naszej parafii wraz z ks. proboszczem Andrzejem Walerowskim również uczestniczyły w tej pielgrzymce.

Uroczystej Eucharystii, która została odprawiona w bardzkiej bazylice, przewodniczył  J.E. ks. Biskup Ignacy Dec. Mszę św. wraz z Księdzem biskupem koncelebrowało około 50 księży.

W swojej homilii ks. Biskup rozważał modlitwę różańcową. Podzielił „Zdrowaś Maryjo…” na kilka części i tłumaczył każde wypowiedziane słowo w danym fragmencie.

Po Mszy św. pielgrzymi uczestniczyli w procesji różańcowej, która odbyła się na ścieżkach maryjnych.

Do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej przybyło około 2500 członków Żywego Różańca z terenu całej Diecezji Świdnickiej.