Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Pielgrzymi wrócili

  31 lipca wyruszyła VIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Tegorocznym hasłem pielgrzymki było „Te Deum” – podziękowanie za beatyfikację Jana Pawła II. Przez 10 dni pielgrzymi zmagali się ze swoimi słabościami, zmęczeniem i bólem, lecz każdy szedł do Maryi w swojej osobistej intencji i to też dodawało sił.

  Kto był na pielgrzymce, ten wie, że tam nie można myśleć tylko o sobie, trzeba też być otwartym na innych. Na tej trasie wszyscy stają się jedną wielką rodziną, która ma jeden cel – dotrzeć do swojej ukochanej Matki. Z tymi ludźmi przebywa się mnóstwo czasu, rodzą się nowe znajomości. Zawsze można liczyć na pomoc, pocieszenie, jak i wsparcie. Jest wiele radosnych chwil, ale pojawiają się też chwile załamania i zwątpienia w siebie. Czas, kiedy człowiek chce odpocząć, a musi iść; gdy już zupełnie brakuje sił… i co wtedy? Nie pozostaje nic innego jak tylko wmawiać sobie, że da się radę, wytrzyma się i nie można się poddawać !

  Wspólna modlitwa, Msza Święta i różaniec to jest coś niezapomnianego, coś co u każdego uczestnika pielgrzymki będzie na długo gościło w pamięci. Nigdzie indziej nie można doświadczyć czegoś takiego, bo to są niesamowite chwile.

  Dla wielu pielgrzymów najpiękniejszy jest ostatni dzień, to kiedy już z daleka można dostrzec Jasną Górę. Wtedy na twarzach pojawiają się łzy, łzy szczęścia, zadowolenia i bólu. Pozostaje jeszcze tylko kilka kilometrów. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni stają przed ołtarzem Maryi Częstochowskiej. Stopniowo zmęczenie ustaje, bo w sercu pojawia się wielka radość przetrwania tych wszystkich trudności.

  Tych wspaniałych chwil nie da się opisać, to trzeba przeżyć!

  Nasi pielgrzymi dotarli szczęśliwie na Jasną Górę 9 sierpnia i uczestniczyli we Mszy Świętej, pod przewodnictwem J.E Ks. Biskupa Ignacego Deca, w Kaplicy Matki Bożej.

  Pomimo bólu, zmęczenia i bąbelków na nogach nasi parafianie dali radę !! Gratulujemy wytrwałości !!