Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

Dobromierz, dnia 31.05.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.

2.      Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego

3.      W liturgii Kościoła wspominamy:

• Poniedziałek – NMP, Matki Kościoła
    • Środa – Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • Czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyzszego i Wiecznego Kapłana
    • Piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
    • Niedziela – Najświętszej Trójcy

• Jugowa: Boczanowska Danuta, Boczanowska Agnieszka
    • Dobromierz: Lichota Stanisława, Lichota Anna, Sanojca Dariusz, Kuczkowska Bożena, Żuk Marzena

5.      Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Jugowej i Szymanowie o godz. 16.30 i Msza św. Natomiast w Dobromierzu po Mszy św. o godz. 18.00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

6.      W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota, I Niedziela miesiąca. W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00 w kosciele św. Michała Archanioła. W piątek spowiedź od godz. 17.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.  W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9.00.

7.      W przyszłą niedzielę 7 czerwca o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ks. Proboszcza w 35 rocznicę święceń kapłańskich. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ignacy Dec

8.      Od dzisiaj nie obowiązuje limit wiernych w kościele na Mszach św. i nabożeństwach. Od przyszłej niedzieli Msze św. w niedzielę w Dobromierzu będą o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła i o godz. 12.30 w kościele św. Piotra i Pawła.

9.      Biskup Świdnicki odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych.

10.  Procesje (np. eucharystyczne, w ramach  nabożeństw fatimskich, odpustów itp.) mogą się odbywać normalnie z zachowaniem obowiązującego prawa.

11.  Zbiórka ministrantów w sobotę 6 czerwca o godz. 14.00.