Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV  Niedziela zwykła

Dobromierz 24.09.2023 r.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.00

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.

3.W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – św. Wincentego a Paulo, prezbitera                                                                                                                                 
  • Czwartek – św. Wacława, męczennika                                                                                                                                  
  • Piątek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała                                                        
  • Sobota – św. Hieronima, prezbitera i dK  

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Szymanów: Brymerska Małgorzata, Frankowska Aleksandra

6. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

7. Dzisiaj, jako ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na cele remontowe. W ubiegłą nie dzielę wpłynęło jeszcze 150 zł. Razem mamy kwotę 9 130 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Odpust ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej parafii, połączony z parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne zebrane plony będzie 30 września (sobota) o godz. 17.00 w kościele św. Michała Archanioła. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Ignacy Dec. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

9. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. Zapraszamy uczniów kl. VI i VII SP na spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28. 09  w Kościele św. Michała Archanioła po Mszy Świętej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą. Obecność obowiązkowa.

11. Zapraszamy w piątek 29.09  na spotkanie formacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. w Kościele św. Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą. Obecność obowiązkowa.

12. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 19.15 w kościele św. Michała Archanioła. Obecność Obowiązkowa. Zapraszamy także tych którzy chcieliby się włączyć w szeregi LSO (chłopców i dziewczynki). Chcielibyśmy w naszej parafii uruchomić także funkcję tzw. „Ojców Ministrantów”, osoby dorosłe, które kiedyś należały do LSO. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zapraszamy również w czwartek na godz. 19.15.

13. 14 października (sobota) organizujemy pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do parafii św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud Eucharystyczny. Pielgrzymka jest bezpłatna. Zapisy u ks. Proboszcza do 8 października.