Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

Dobromierz, dnia 13.09.2020 r.

1.     Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę – godz. 18.30 – 19.00.  

2.     Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

3.     W liturgii Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek   – Podwyższenia Krzyża Świętego
  • Wtorek– NMP Bolesnej
  • Środa– Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • Piątek– św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

4.     O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Grabowska Grażyna, Domaradzka Alicja
  • Dobromierz: Rodzice dzieci I-Komunijnych
  • Szymanów– Golińska Urszula, Ślęzak Katarzyna

5.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe jeszcze 250 zł. W sumie w miesiącu sierpniu zebraliśmy kwotę 2 580 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

6.    W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msza św. Komunijna będzie odprawiona o godz. 11.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie następujący: Dobromierz – godz. 8.00 (kościół św. Michała Archanioła); godz. 11.00. Jugowa – godz. 7.00 i 10.00;Szymanów – godz. 9.00; Pietrzyków – godz. 9.00.

7.     W sobotę 19 września o godz. 9.30 spowiedź św. przed I Komunia św. w kościele św. Michała Archanioła.

8.     W piątek zbiórka ministrantów o godz. 19.00.

9.     Dzisiaj nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

10.  Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w uporządkowaniu strat powstałych w wyniku nawałnicy jaka miała miejsce w ubiegłą sobotę na terenie naszej parafii w Dobromierzu w wyniku, której została uszkodzona kaplica Matki Bożej Częstochowskiej, powstała duża wyrwa na dachu kościoła św. Piotra i Pawła, i powalone trzy drzewa na cmentarzu oraz jedno przy kościele. Wszystkie straty zostały zgłoszone do PZU TUW (Ubezpieczyciel). Rzeczoznawca przybyły na mniejsce zdarzeń w środę dokonał oględzin i spisał protokół strat. Tearz można przystąpić do likwidowania poniesionych strat. Zatm dziękuję następującym osobom: zabezpieczenie kaplicy – Broszczak Tadeusz, Żołądek Grzegorz, Żołądek Tomasz,  Sadowski Michał, Pałka Witold, Tarka Paweł. Uporządkowanie terenu przy kaplicy – Łukasz Gajek, Wojciech Tarka, Marcin Goławski, Artur Gruner, Damian Majchrzak, Paulina Wysoczańska, Dominika Wawryszczuk, Bartek Abramowicz, Filip Tarka. Zabezpieczenie dachu na kościele – Zbigniew Majchrzak, Damian Majchrzak, Artur Gruner, Damian Piskulski, Tarka Wojciech, Paulina Wysoczańska, Marcin Goławski. W niesienie nowej dachówki na wieżę kościoła – Zbigniew Majchrzak, Andrzej Abramowicz, Bartek Abramowicz, Marcin Frączkiewicz, Lubomir Wysoczański. Bóg zapłać.

11.  Pielgrzymka Śladami św. Pawła Apostoła  do Grecji ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku się nie odbędzie. Osoby, które wpłaciły zaliczkę w wysokości 650 zl mogą ją odebrać u księdza Proboszcza.