Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

  Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

   Dobromierz, dnia 17.05.2020 r.

  1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu  nieczynna.  

  2.      Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego

  3.      W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Czwartek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  • Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

  4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Piłat Stanisława, Piłat Marek
  • Dobromierz: Nydza Justyna, Malinkiewicz Krystyna, Szymanowska Sylwia, Markowska Teresa, Drabczyk Beata

  5.      Z racji przypadającej 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, JE ks. biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, zgodnie z sugestią Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski kieruje apel do Księży Proboszczów Diecezji Świdnickiej, aby dnia 17 maja br. w swoich parafiach sprawowali Msze Świętą jako parafialne dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

  6.      W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

  7.      W czwartek 21 maja przypada w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy nabożeństwem majowym o godz. 18.00 i Mszą św.