Ogłoszenia duszpasterskie – Trójcy Świętej

 Dobromierz, dnia 30.05.2021 r.                           

1. Kancelaria parafialna  czynna we wtorek i środę od godz. 18.30 – 19.30.
2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką Niedzielę,  Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.
3. W Liturgii kościoła wspominamy

  • Poniedziałek – Nawiedzenie NMP
  • Wtorek – św. Justyna, męczennika
  • Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • Sobota – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

4. O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Kłeczek Grażyna, Bauch Sabina
  • Dobromierz: Rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania
  • Szymanów: według kolejki

5. W czwartek 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane w Dobromierzu. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 8.00 (kościół św. Piotra i Pawła). O godz. 9.00 Msza św. (kościół św. Piotra i Pawła) z procesją do 4 ołtarzy. O godz. 11.00 Msza św. (kościół św. Michała Archanioła). Lokalizacja i stawianie ołtarzy, jak w roku ubiegłym. Zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na próby we wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele św. Michała Archanioła. Oktawa Bożego Ciała w kościele św. Michała Archanioła, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
6. Od przyszłej niedzieli 6 czerwca Msze św. będą odprawiane jak przed świętami według następującego porządku: Dobromierz – godz. 8.00 i 12.30 ( kościół św. Apostołów  Piora i Pawła) ; Szymanów – godz. 9.00; Pietrzyków – godz.   10.00; Jugowa – godz. 7.00 i godz. 11.00. 
7. W piątek  o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu  do wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00.
8. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. W piątek spowiedź św. w kościele św. Piotra i Pawła od godz. 17.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca . W Dobromierzu zmiana tajemnic Różańca św. wyjątkowo na Mszy św. o godz. 8.00 ze wzglądu na Bierzmowanie.
9. W przyszłą niedzielę 6 czerwca młodzież klas VII i VIII przyjmie z rąk ks. Biskupa Seniora Ignacego Deca Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 12.30.
10. Próba przed bierzmowaniem dla klas VII i VIII będzie we wtorek i środę o godz. 19.00 w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Spowiedź św. przed Bierzmowaniem w sobotę 5 czerwca o godz. 9.00 w kościele św. Michała Archanioła.
11. Dzisiaj, jako ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na cele remontowe.  Wszystkim Ofiarodawcom  składamy serdeczne Bóg zapłać.