Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Trójcy Przenajświętszej

Dobromierz 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Trójcy Przenajświętszej

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę godz. 18.30 – 19.00.

2. Po Mszy św. można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny. W „Gościu Niedzielnym” o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

3. Sprzątanie kościoła w Szymanowie: Paszkowska Iwona, Jędrasiak Andrzej

4. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – Bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa
  • Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej,dziewicy
  • Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa                                 
  • Piątek – Nawiedzenia NMP                              
  • Sobota – św. Justyna, męczennika

5. W tym tygodniu przypada I sobota, I niedziela miesiąca. W sobotę zapraszamy na Różaniec o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo czerwcowe. O dwiedziny chorych w domach od godz. 9.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W czwartek (30 maja) uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione na wioskach dla tych Parafian, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. Głównej w Dobromierzu. W Pietrzykowie o godz. 8.00; w Szymanowie o godz. 8.00; w Jugowej o godz. 9.00. Uroczysta Msza św. w Dobromierzu i procesja Eucharystyczna będzie w kościele św. Piotra i Pawła w Dobromierzu o godz. 10.00. Prosimy, aby ołtarze w Boże Ciało zostały przygotowane w następujący sposób:

  • I ołtarz- mieszkańcy Jugowej   
  • II ołtarz –mieszkańcy Dobromierza
  • III ołtarz – mieszkańcy Szymanowa i Siodłkowic  
  • IV ołtarz – mieszkańcy Pietrzykowa i pozostałych wiosek

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próbę w środę 29 maja o godz. 17.00 przy kościele św. Piotra i Pawła.

7. W uroczystość Bożego Ciała będzie rocznica I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w środę o godz.16.00  w kościele św. Piotra i Pawła.Próby przed Rocznicą I Komunii świętej odbędą się 27.05 (Poniedziałek), 29.05 ( Środa) w kościele św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 16.30.

8. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła.

9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jeszcze na cele remontowe w Szymanowie 260 zł.. Razem mamy kwotę 5 900 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe w Jugowej 1 130 zł. Razem mamy kwotę 3 460 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Dzisiaj, jako ostatnią niedzielę miesiąca  zbieramy ofiary na cele remontowe w Dobromierzu.

12. Dnia 1 czerwca br. zapraszamy wraz z Radą Parafialną na  Parafialny Festyn Rodzinny na scenie w Dobromierzu.Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o upieczenie ciast. Ciasta będzie można przynosić w dniu Festynu (sobota – 1 czerwca) do Domu Bożego Miłosierdzia do godz. 11.00. Można jeszcze do wtorku włącznie przynosić fanty na Zabawę Fantową. Organizatorzy życzą wszystkim Parafianom i Gościom dobrej zabawy.

13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę na Podlasie dniach 28.08-1.09.2024

Program:

1 dzień, godz. 23.00 Wyjazd z Dobromierza. Nocny przejazd na Podlasie 

2 dzień, Białystok sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Sokółka cud eucharystyczny. Wioska tatarska obiadokolacja, nocleg

3 dzień, śniadanie, Wigry-klasztor nad jeziorem, Studzieniczna Sanktuarium na Wyspie, Augustów rejs statkiem, obiadokolacja, nocleg

4 dzień, śniadanie, całodzienna wycieczka do Wilna i Trok, nawiedzenie Ostrej Bramy, obiadokolacja, nocleg

5 dzień, śniadanie, Warszawa. Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Grób bł ks Popiełuszki, obiadokolacja, powrót do Dobromierza ok. 24.00

cena za osobę:  1450 zł

Cena zawiera: przejazd  autokarem, 3 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie turystyczne (NNW 5000 pln, Litwa KL 20 000 euro), opieka  pilota, podatek vat

Cena nie zawiera:

rejs statkiem, opłaty miejscowe, przewodnicy lokalni, audio guide, bilety wstępu, składki na fundusze TFG/TFP,  – razem 200 zł/os

Zapisy u ks. Proboszcza do 15 czerwca br. .