Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

           Dobromierz, dnia 30.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa,  Maryi i Józefa

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę

2.      Po Mszy św. prosimy o zabranie ze sobą do domu okolicznościowej gazety pt. POMAGAMY MISJOM. Gazeta jest za darmo.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • Wtorek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • Środa – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu
  • Niedziela – Objawienie Pańskie

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Diduszko Monika, Mazurkiewicz Iwona
  • Dobromierz : Tarka Julianna, Tarka Barbara, Tarka Wanda, Tarka Jadwiga, Kamińska Joanna

5.      W poniedziałek 31 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 na zakończenie Starego Roku do kościoła św. Michała Archanioła

6.      W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00 w Jugowej.

7.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota, I niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych w domu w sobotę od godz. 9.00. W piątek Msza św. będzie odprawiona o godz. 9.00 w kościele św. Michała Archanioła ze względu na popołudniowy Koncert Kolęd. Spowiedź od godz. 8.30. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8.      Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się w Uroczystość Trzech Króli o godz. 12.00. Przygotujmy tak, jak w poprzednich latach nasze przebrania, flagi, proporce. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można pobrać korony i śpiewniki. Orszak wyrusz z dwóch miejsc. Z kościoła św. Michała Archanioła (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkańcy Jugowej, Szymanowa, Serwinowa, Siodłkowic, Jaskulina i Bronowa) Połączymy się w jeden Orszak na Placu Wolności i wspólnie przejdziemy do kościoła św. Piotra i Pawła na Mszę św. W związku z Orszakiem Msza św. w Jugowej będzie odprawiona o godz. 10.00 zamiast o godz. 11.00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i kadzidła.

9.      Spotkanie odnośnie Orszaku Trzech Króli odbędzie się 3 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

10.  W Nowy Rok na Mszy św. o godz. 12.30 będzie poświęcenie krzyża i tablicy pamiątkowej upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania niepodległości ufundowanych przez Zarząd Gminny Solidarności Rolników Indywidualnych Dobromierza.

11.  Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczniemy w poniedziałek 7 stycznia. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.

12.  Dnia 4 stycznia (piątek) 2019 roku o godz. 17.00 zapraszamy na VIII Koncert Kolęd i Pastorałek  w wykonaniu bardzo znanych artystów Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Olgi Bończyk i Łukasza Zagrobelnego. Zaproście swoje rodziny, przyjaciół i znajomych. Wstęp jest wolny.