Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dobromierz, dnia 19.04.2020 r.

1.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu  nieczynna.  

2.      Dzisiaj nie ma w sprzedaży prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

  • 23. 04 – Czwartek – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
  • 25. 04 – Sobota – Święto św. Marka Ewangelisty 

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

  • Jugowa: Bierowiec Danuta, Fuławka Monika 
  • Dobromierz: Matkowska Wiesława, Matkowski Paweł, Komarnicka Urszula, Kowalska Ewa,   Kowalska Genowefa  

5.      Mając na względzie aktualne rozporządzenia władz państwowych, w trosce o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów  w celebracjach ma zostać zachowany limit liczby uczestniczących wiernych, określony przez władze cywilne z dniem 20 Kwietnia tj. Poniedziałek  1 osoba na 15 m2. W związku z tym informujemy, że od jutra jednocześnie na Mszy Świętej w kościele św. Michała Archanioła może przebywać 20 osób, a w kościele św. Piotra i Pawła 50 osób, w kościele w Jugowej 12 osób, a w kościele w Szymanowie 13 osób, nie licząc celebransa, koncelebransów i osób posługujących. Dotyczy to kościołów i kaplic publicznych.

Odstęp min. 2 m od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) w kościele obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św. Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii).

6.      W przyszłą Niedzielę Msza Święta o godz. 12.30 w kościele św. Apostołów Piotra
i Pawła.

7.      Świdnicka Kuria Biskupia informuje, że kanoniczne objęcie diecezji przez nowego Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka dokona się w uroczystość św. Wojciecha, 23 kwietnia br., zaś ingres – ze względu na obecną sytuację pandemii – zostaje przeniesiony na późniejszy czas.

8.      Dziś Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym.

9.      Prosimy wszystkich Parafian  o dalsze trwanie na indywidualnej i wspólnotowej modlitwie prywatnej w intencji nawrócenia, pokoju serc i ustania epidemii, szczególnie na Różańcu, wzywając orędownictwa Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych.