Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Dobromierz, dnia 07.05.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

1.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od godz. 18:30 do godz. 19:00.

2.      Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

3.      W Liturgii Kościoła wspominamy:

• Poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika
    • Sobota – NMP Fatimskiej

4.      O przygotowanie kościoła prosimy następujące rodziny:

• Jugowa: Barczyk Anna, Gąsienica Teresa
    • Dobromierz: Komarnicka Leokadia, Wysoczańska Anna, Wysoczańska Barbara, Nydza Irena, Magoń Teresa

5.      W sobotę 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Od godz. 17.00 będą przyjmowane intencje oraz będzie można przystąpić do Sakramentu Pokuty. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Prałat Marek Korgul Wikariusz Biskupi. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., dzieci rocznicowe wraz z rodzicami oraz młodzież gimnazjalną. Liturgię i procesję od strony muzycznej uświetni kapela góralska JANICKI. O przygotowanie figury prosimy mieszkańców Dobromierza.

6.      W sobotę 13 maja w katedrze Świdnickiej uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych. Koronacji dokona Legat Papieski Ks. Kard. Zenon Grocholewski. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

7.      Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

• 1. Barbara Urszula Tarka, zam. Dobromierz z Robertem Adrianem Królem, zam. Legnica (zapowiedź III)
    • 2. Marcin Goławski, zam. Dobromierz z Katarzyną Kargol, zam. Dobromierz (zapowiedź II).
    • 3. Krzysztof Nagięć, zam. Olszany z Barbarą Świdniak, zam. Szymanów (zapowiedź II)

8.      W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele remontowe 1 320 zł. Razem stanowi to kwotę 12 710 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.      20 maja br. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 70 zł