Odpust w Szymanowie

W niedzielę, 14 października, przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej – patronki kościoła w Szymanowie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Prałat dr Krzysztof Moszumański – proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wałbrzychu. Celebransem Mszy św. był również ks. proboszcz Andrzej Walerowski.

W czasie Mszy św. odbyło się również poświęcenie figurki błogosławionego Jana Pawła II, którą ufundowali mieszkańcy Szymanowa.

W homilii ks. prałat Krzysztof przybliżał wszystkim zgromadzonym  postać św. Jadwigi.

Po Mszy św. udaliśmy się w procesji dookoła kościoła, a po procesji wspólnie odmówiliśmy Litanię do Błogosławionego Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Szymanowa oraz mieszkańcom innych miejscowości naszej parafii, jak i przybyłym gościom za wspólną modlitwę.

Słowa podziękowania należą się również ks. Romualdowi, który zaangażował się w przygotowanie całej uroczystości odpustowej.