Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Odpust Parafialny 29.09.2013

    29 września nasza Parafia świętowała Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła – patrona Parafii. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Stanisław Chomiak – Kanclerz Kurii Świdnickiej. Wraz z ks. Kanclerzem, Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat dr Jan Gargasewicz – dziekan dekanatu Świebodzice, ks. prałat senior Wenancjusz Róg, ks. Witold Wojewódka oraz ks. kanonik Andrzej Walerowski – proboszcz naszej parafii. We Mszy św. uczestniczyli również pozostali księża z naszego dekanatu, którzy zostali zaproszeni przesz ks. proboszcza.

    W Słowie Bożym wygłoszonym do zgromadzonych w kościele wiernych, ks. Stanisław opowiadał m.in. o historii pewnego człowieka, który zmagał się z opętaniem oraz o wielkiej mocy jaką ma wstawiennictwo św. Michała Archanioła w Niebie . Na zakończenie homilii wspólnie wszyscy odmówili modlitwę do św. Michała Archanioła : „Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

    Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie figury bł. Jana Pawła II, którą ufundowały Róże Różańcowe z Dobromierza.