Z życia parafii

Odpust Parafialny

W sobotę, 29 września w Kościele Katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela. W tym dniu Nasza Parafia obchodzi Święto Patrona Parafii – św. Michała Archanioła. Uroczystość ta została połączona z 50-tą rocznicą wstąpienia do seminarium ks. Biskupa Ignacego Deca oraz jego kolegów.

Mszy świętej Odpustowej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Ignacy Dec, a z nim celebrowali ją Księża, którzy wraz z Księdzem biskupem obchodzili 50-tą rocznicę wstąpienia do seminarium, ks. Prałat Wenancjusz Róg (ich seminaryjny Ojciec Duchowny) oraz ks. Proboszcz Andrzej Walerowski. Wraz z wymienionymi Księżmi przy Ołtarzu stanęli również zaproszeni przez ks. Proboszcza Księża z Dekanatu Świebodzice.

Na początku uroczystej Eucharystii Ks. Biskup został powitany przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz przez ks. Proboszcza. Po tym powitaniu ks. Biskup opowiadał zgromadzonym wiernym, jakie były jego oraz jego kolegów początki studiowania w seminarium.

W swojej homilii J.E. ks. Biskup Ignacy również wracał do dawnych czasów. Z zeszytu, który posiadał do notowania wykładów w seminarium, zacytował kilka fragmentów, które później rozważał.

Po homilii nastąpił akt wyznania wiary, modlitwy powszechnej oraz procesji z darami. Natomiast po Komunii Świętej, dzieci ze szkoły podstawowej wręczyły Księżą przybyłym na swój jubileusz różę.