Odnowienie przyrzeczeń ministranckich

Niedziela 12 czerwca to nie tylko uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To też święto wszystkich ministrantów z naszej parafii, gdyż dzień ten był dniem odnowienia przyrzeczeń ministranckich.

Wszystkie obchody tego szczególnego dnia rozpoczęły się Mszą św. o godz. 12:30 w kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła. Wtedy to w prezbiterium zrobiło się biało od ministrantów, którzy przyszli świętować. Mszę świętą sprawował i homilię wygłosił ks. Proboszcz.

W swoim kazaniu ks. Prałat powracał wspomnieniami do dawnych czasów, kiedy to on był ministrantem. Opowiadał o tych złych i lepszych chwilach swojej ministranckiej posługi. Zachęcał tych młodych chłopców do służby przy ołtarzu dla Boga i prosił ich rodziców, by wspierali swoje dzieci w tej zaszczytnej służbie.

Po kazaniu nastąpiła najważniejsza chwila w życiu ministrantów – złożyli bowiem przyrzeczenie ministranckie.

Po zakończeniu Eucharystii zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie. Następnie odbyło się spotkanie z ministrantami  i ich rodzicami w Domu Miłosierdzia Bożego.

Lista ministrantów:

Bartosz Abramowicz