Wizyta Kardynała Bartone

Obdarowani Miłosierdziem

Początki Dobromierza nie są jasne. Niektóre źródła niemieckie uważały, że powstał przy starej osadzie słowiańskiej, odnotowanej w 1289 roku jako Schweinz (Serwinów), a w roku 1307 wymieniają proboszcza z Dobromierza. Na ten okres mogło przypaść nadanie osadzie praw miejskich. Nietrudno obliczyć, że w tym roku parafia w Dobromierzu obchodzi 700-lecie istnienia. To znakomita okazja, by uroczystościom jubileuszowym nadać szczególną rangę, bowiem 17 czerwca br. Dobromierz odwiedzi sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Tarcisio Bertone.

„Obdarowani miłosierdziem” – pod takim właśnie hasłem odbędzie się w tym dniu spotkanie chorych, osób niepełnosprawnych i służby zdrowia z J.E. Ks. Kardynałem Tarcisio Bertone w dobromierskim kościele. Wizyta zapowiedziana jest na godz. 16.30, a szczegółowy program pobytu będzie znany niebawem.

Ks. kanonik Jan Gargasewicz, proboszcz parafii w Dobromierzu, któremu J.E. Ks. Kardynał udzielił w roku minionym szczególnego błogosławieństwa przewiduje, że jego parafię może w dniu wizyty dostojnego gościa odwiedzić nawet 10 tys. wiernych. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tej wizyty wymagają szczególnej troski. Wójt Czesław Drąg już od tygodni czyni starania, aby wizyta wypadła jak najlepiej. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.