74 858 61 15 basiunia0712@gmail.com

O Panie Ty nam dajesz Ciało Swe i Krew

23 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jako wspólnota parafialna zgromadziliśmy się w kościele by oddać cześć Jezusowi, wspominając Ostatnią Wieczerzę – Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Jest to uroczystość zarówno dziękczynna, jak i radosna dla wszystkich wiernych.

Obchody uroczystości Bożego Ciała nie mogłyby się odbyć bez procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które były pięknie przystrojone gałązkami brzózki i kwiatami.

W Dobromierzu i w Szymanowie Mszę Świętą sprawował i procesję poprowadził ks. prałat Jan Gargasewicz.

Natomiast w Jugowej całą uroczystość poprowadził ks. Gabriel Mularz.