Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu
ul. Cmentarna 8, 58-170 Dobromierz

tel. 74 8586 115

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz do nas jakieś pytania. Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

    Niedziela Palmowa 2016

    Ostatnia niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele katolickim. Od 1986 roku – zgodnie z wolą Jana Pawła II – w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.

    Święcenie palm to najważniejsza uroczystość Niedzieli Palmowej. Zwyczaj ten został wprowadzony do liturgii Kościoła katolickiego w XI wieku. Według tradycji katolickiej w dniu tym wierni przynoszą do kościołów palmy wielkanocne tradycyjne przygotowywane z gałązek wierzby – symbolizującej zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

    W naszej parafii, zgodnie już z kilkuletnią tradycją, o godz. 12:00 wyruszyła procesja z palmami z kościoła św. Michała Archanioła do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie także został ogłoszony konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – w tym roku udział w konkursie wzięły cztery palmy: palma przygotowana przez mieszkańców DPS Jaskulin, mieszkańców Szymanowa, OSP Dobromierz oraz sołectwo Dobromierz.