Z życia parafii

Kolejnym razem spotkamy się w setną rocznicę!

Już po raz ostatni w tym roku nasza wspólnota parafialna zgromadziła się 13. dnia miesiąca na Nabożeństwie Fatimskim.

W opowiadaniach siostry Łucji dotyczących październikowych objawień fatimskich możemy przeczytać m.in. [13 października 1917. Wyszliśmy z domu bardzo wcześnie, bo liczyliśmy się z opóźnieniem w drodze.Ludzie przyszli masami. Deszcz padał ulewny. Moja matka w obawie, że jest to ostatni dzień mojego życia, z sercem rozdartym z powodu niepewności tego, co mogło się stać, chciała mi towarzyszyć. Na drodze sceny jak w poprzednim miesiącu, ale liczniejsze i bardziej wzruszające. Nawet błoto nie przeszkadzało tym ludziom, aby klękać w postawie pokornej i błagalnej.

Gdyśmy przybyli do Cova da Iria koło skalnego dębu, pod wpływem wewnętrznego natchnienia prosiłam ludzi o zamknięcie parasoli, aby móc odmówić różaniec. Niedługo potem zobaczyliśmy odblask światła, a następnie Naszą Panią nad dębem skalnym.
– „Czego Pani sobie ode mnie życzy?”
– „Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu”.
– „Ja miałam Panią prosić o wiele rzeczy: czy zechciałaby Pani uzdrowić kilku chorych i nawrócić kilku grzeszników i wiele więcej”.
– „Jednych tak, innych nie. Muszą się poprawić i niech proszą o przebaczenie swoich grzechów”.
I ze smutnym wyrazem twarzy dodała: – „Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.]

Kolejne nasze spotkanie z Matką Bożą Fatimską odbędzie się 13 maja – wtedy rozpoczną się uroczyste obchody 100 rocznicy objawień Fatimskich. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym nabożeństwie fatimskim 13 maja 2017 roku o godz. 18:00.

Dziękujemy Wam parafianie, którzy gromadziliście się każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. Dziękujemy także tym osobą, które dekorowały kwiatami figurkę Matki Bożej Fatimskiej na Nabożeństwo. Wyrazy serdeczne Bóg zapłać składamy także OSP w Dobromierzu za udział w Nabożeństwach.