Jezus żywy w moim sercu…

29 maja 2011 roku o godz. 11:00 w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gargasewicz.

W procesji darów dzieci niosły do ołtarza m.in. chleb i winogrona, potem nastąpił najważniejszy moment uroczystości: przyjęcie przez drugoklasistów po raz pierwszy w życiu Komunii świętej. Dzieci były bardzo przejęte, ale też radosne z faktu, iż od tej chwili mogą przyjmować Jezusa do siebie pod postacią Chleba.

O godz. 15:00 odbyło się nabożeństwo majowe, po którym dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek oraz była okazja do zrobienia grupowych zdjęć.

Od poniedziałku do piątku dzieci przeżywają Biały Tydzień. Codziennie o godz. 18:00 uczestniczą we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.

Słowa podziękowania należą się p. katechetce Teresie Żołądek, która jak co roku przygotowała dzieci do tego, jakże ważnego wydarzenia w ich życiu.