Z życia parafii

III FESTYN PARAFIALNY

Już po raz III Parafia Dobromierz przy współpracy z Gminą Dobromierz oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu zorganizowała Festyn Parafialny, z którego to dochody zostaną w całości przeznaczone na renowację okien kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu.

Organizatorem i pomysłodawcą Festynu Parafialnego jest ks. Proboszcz Andrzej Walerowski.

W tym roku gospodarzami całej imprezy byli mieszkańcy Szymanowa, gdyż festyn odbył się na boisku w Szymanowie.

Od godziny 16:00 zabawę urozmaicały m.in takie zespoły jak: „Dobromierzanie”, „Czerwone Róże” oraz „Olszanie” a gwiazdą wieczoru był zespół „Karlik”. Natomiast nocną zabawę taneczną poprowadził zespół „Green Tee”.

Między występami zespołów ludowych odbył się także pokaz tresury psa policyjnego. Mniejsze mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, natomiast te starsze dzieci miały okazję spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Swoje umiejętności także zaprezentowali piloci szybowców, którzy na niebie przez kilkanaście minut prezentowali przed zgromadzoną publicznością swoje powietrzne „akrobacje”.

Próbki tego, co może wydarzyć się podczas wypadku samochodowego i jak sobie w takiej sytuacji odpowiednie służby ratunkowe zaprezentowali strażacy z OSP w Dobromierzu. Przedstawili oni bowiem symulację wypadku, w którym zostały ciężko poszkodowane osoby a straż, która dotarła na miejsce musiała rozcinać auto, aby wyciągnąć rannych z pojazdu.

W czasie trwania festynu cały czas była okazja do skorzystania ze specjalnie przygotowanego bufetu, w którym można było zakupić m.in.: kawę, herbatę, zimne napoje, ciasta, mięso z grilla, pierogi, ogórka kiszonego ze smalcem – jednym słowem same smakołyki.

Atrakcją była licytacja różnych przedmiotów – m.in. koszulka z autografem Zbigniewa Bródki, zdjęcie z autografem Zbigniewa Bródki, piłka z podpisem Jana Tomaszewskiego, piłka do koszykówki z podpisem koszykarzy Górnika Wałbrzych, koszulka oraz bluza reprezentanta Górnika Wałbrzych, plastron z podpisem drużyny kobiet reprezentacji Polski. Nie mogło także zabraknąć zabawy fantowej, w której jak co roku główną nagrodą była 100 kg świnia. A pozostałe nagrody główne to był wysokiej jakości sprzęt rtv, agd, rower, ławka oraz wiatrak do ogródka oraz piłka z podpisem znanego wszystkich polskiego bramkarza – Jana Tomaszewskiego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz z całego serca składamy podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizowaniu III Parafialnego Festynu Parafialnego „Bóg Wam Zapłać”.