„Do Ciebie woła Zdrowaś Maryja cały nędzny świat…”

Sierpień jest to miesiąc, kiedy pielgrzymi udają się ze swoimi intencjami, prośbami do Matki Bożej na Jasną Górę. Jest to też czas modlitwy w intencji ojczyzny, dziękczynienia za plony, a także sierpień to miesiąc trzeźwości narodu. W tym szczególnym miesiącu wspólnota naszej parafii zgromadziła się tradycyjnie 13. dnia miesiąca na Nabożeństwie Fatimskim. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Ora – dyrektor wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowali ks. prałat senior Wenancjusz Róg, ks. Dariusz Szyra oraz ks. Romuald Witwicki.